Київ, Оболонська набережна, 19, кор. 5, оф. 2 (метро Мінська та Оболонь)
UA

Зруйновані карієсом або внаслідок травми зуби відновлюють за допомогою стоматологічних коронок. Такі незнімні конструкції дозволяють зберегти зуб, навіть якщо від нього залишився лише корінь. Протезування коронками проводять також з естетичною метою.

Показання до встановлення коронок на зуби


Коронка – це протез, призначений для реставрації верхньої частини зуба. За умови якісного виготовлення відрізнити штучні елементи від натуральних може тільки фахівець. Сучасні технології дозволяють отримувати конструкції, що за формою та контурами практично повністю повторюють свої природні аналоги. 
Встановлення коронок – крайня міра, до якої вдаються, щоб зберегти зуб або відновити естетику зубного ряду. 

Показання для такої стоматологічної процедури:
  • сильно зруйнована частина зуба, яку неможливо відновити пломбуванням композитними матеріалами;
  • виражена зубна аномалія, яку неможливо виправити брекет-системами;
  • встановлення мостовидного зубного протеза (коронками накриваються опорні зуби);
  • депульпація зуба при пульпіті або періодонтиті.
Крім перерахованих випадків, зубні коронки також встановлюються у випадку імплантації. Цей вид протезування передбачає виготовлення коронок з опорою на імплантат. 

Установка коронки на зуб захистить його від подальшого руйнування або перелому кореня вище рівня ясен. Необхідність процедури визначає лікар-стоматолог після первинного огляду, підкріпленого при необхідності панорамним знімком.

Види зубних коронок


Колись коронки виготовлялися виключно з металу. Сучасна стоматологія пропонує ширший вибір варіантів, які відрізняються зовнішнім виглядом та ціною. 
Стоматологи встановлюють наступні види зубних коронок:
  • металеві;
  • металокерамічні;
  • пластмасові;
  • порцелянові;
  • цирконієві.
Кожен вид використовується як для одиничного протезування, так в складі мостоподібних протезів. Металеві коронки довговічні та бюджетні, однак встановлювати їх рекомендується тільки для відновлення сильно зруйнованих жувальних зубів, котрих не видно при усмішці. Такі конструкції здатні витримати велике навантаження, однак мають малопривабливий вигляд та ризик розвитку алергії на метал. Наявність металу в порожнині рота негативно впливає на організм людини під час розмови по мобільному телефону.
Пластмасові коронки виготовляють та встановлюють за одне відвідування. Проте вони відносяться до тимчасових ортодонтичних конструкцій. Але у разі фінансових труднощів пацієнта цілком можуть використовуватися для постійного носіння строком до 1 року.

Металокераміка має оптимальне співвідношення якості та ціни. Вона має привабливий вигляд та властивості натуральної зубної емалі та поступаються місцем коронкам з циркону й порцеляни, тому що мають металевий каркас.  Коронки з діоксиду цирконію та порцеляни  міцні, надійні, довговічні, мають природний колір та властиву натуральній зубній емалі прозорість. Не мають негативного впливу на організм.
Запис на прийом
Заповніть форму і наш адміністратор зв'яжеться з вами найближчим часом