Київ, Оболонська набережна, 19, кор. 5, оф. 2 (метро Мінська та Оболонь)
UA

Перш ніж зрозуміти, який у вас прикус, потрібно розібратися, що це взагалі таке. Прикус — це положення ваших зубів, коли ви щільно змикаєте верхню і нижню щелепи.


Відповіді на поширені запитання

Як виглядає правильний прикус?

Якщо при змиканні щелеп верхній ряд зубів злегка прикриває нижній — значить, у вас немає ніяких проблем з прикусом і він правильний. Але статистика стверджує, що правильний прикус є тільки у 10% людей на всій планеті.


Чим відрізняється прикус дитини від прикусу дорослого?

Правильний прикус для дитини — не менш важливий, ніж для дорослого. Як визначити, чи правильний у дитини прикус? Одна щелепа не висувається вперед у порівнянні з іншою, зуби розташовані рівно, між ними відсутні проміжки.

При ковтанні дитина не напружує губи і підборіддя. Лінії обличчя симетричні.


Чому ж так важливий правильний прикус?

Справжні професіонали-стоматологи скажуть, що правильність прикусу впливає на багато речей. Правильний прикус зводить до мінімуму ризики зіткнутися з такими неприємними захворюваннями як карієс і гінгівіт. Крім цього, пацієнтам з правильним прикусом не будуть мати проблем, які виникають через неякісне пережовування їжі (як буває при неправильному прикусі) — це захворювання шлунково-кишкового тракту та стирання зубної емалі.

Відповіді на поширені запитання

Як визначити, правильний у вас прикус чи ні?

Існує ряд особливостей, за якими можна візуально визначити правильність прикусу самостійно, не звертаючись до фахівців. Якщо зуби щільно з’єднані між собою, між рядами відсутні щілини — 90%, що ваш прикус буде правильним.

Про те, що з зубами щось не так, може свідчити асиметрія обличчя, нижня щелепа, значно висунута вперед, а також інші особливості. Якщо ви помітили ці або подібні до них ознаки — вам варто звернутися до стоматолога, який зробить зліпок вашої щелепи, щоб визначити складність проблеми.


Які є способи корекції неправильного прикусу?

Найпопулярніший спосіб — виправлення брекетами. Інші часто використовувані методи — це виправлення за допомогою вінірів і корекція капою. Рідше вдаються до хірургічного методу, оскільки необхідний загальний наркоз. Також існує лазерна корекція прикусу — це один з найновіших методів.

Види правильного прикусу

Ортогнатичний прикус. На думку стоматологів, саме цей прикус сміливо можна назвати ідеальним прикусом. Якщо ваш нижній ряд зубів на третину перекривається верхнім — у вас саме такий, ідеальний прикус. Також при такому типі прикусу зуби повинні щільно контактувати між собою, а між різцями не повинно бути щілин.

Біпрогнатичний прикус. При такому прикусі нижня і верхня щелепи трохи висуваються до губ, але в цілому — загальний вид зубних рядів досить гармонійний.

Прогенічний прикус. Якщо ваша нижня щелепа трохи висувається вперед, то ви — власник саме такого різновиду правильного прикусу. Змикання верхньої та нижньої щелеп при такому типі відбувається нормально.

Прямий прикус. Зубні дуги розташовані паралельно і зубні ряди стикаються. Але такий вид прикусу має один істотний недолік: щелепа може швидко стиратися. Відбувається це тому, що при такому положенні зубів виявляється досить істотне навантаження на поверхню кістки.


Види правильного прикусу
Види неправильного прикусу

Неправильний прикус стоматологи теж ділять на види і вважають неправильний прикус аномалією. Всього видів неправильного прикусу існує п’ять.

Неправильний прикус — це неприємна патологія, яка впливає не тільки на зовнішній вигляд обличчя, але позначається на мовленні та вимові слів, пережовуванні їжі.

Дистальний (прогнатичний) — якщо зуби нижнього ряду виступають над верхньою дугою, то швидше за все, тип вашого прикусу саме такий. Різці можуть або незначно контактувати один з одним, або зовсім не стикатися.

Мезіальний (медіальний) — при такому виді неправильного прикусу нижня дуга сильно виступає вперед. Профіль візуально здається увігнутим, а верхня губа — немов запала.

Перехресний — верхній і нижній ряди зубів розвиваються при такому типі неправильного прикусу нерівномірно. Подібна патологія призводить до порушень в дикції, складнощів з диханням.

Глибокий – часто фахівці називають такий тип травмуючим. Верхні різці перекривають нижні на 50%, через що травмується слизова рота, стає складно приймати їжу.

Відкритий – такий різновид стоматологи називають найскладнішою в роботі і найнебезпечнішою для організму. Зубні дуги зовсім не контактують між собою, нижня частина обличчя візуально здається занадто довгою, а лицьові м’язи постійно напружені.

Види неправильного прикусу

Причини неправильного прикусу:


Наше завдання – запропонувати варіант корекції прикусу з мінімальним втручанням, але той, який буде найбільш ефективним саме для вашого випадку. Для цього – разом з вами ми з’ясовуємо причину неправильного прикусу і визначаємо результат, якого потрібно досягти. Потім – підбираємо метод виправлення з урахуванням індивідуальних особливостей вашого організму і детально пояснюємо, як буде відбуватися кожен етап лікування.


Методи виправлення і лікування аномалій оклюзії:

Виправлення брекетами

Один з найпопулярніших методів для виправлення подібних аномалій. При цьому методі дужки кріпляться на зуби, а дуга сприяє тому, щоб вони займали потрібне положення.


Виправлення без брекетів

Cучасна стоматологія пішла далеко, і зараз стало можливим виправити прикус і без брекетів. Зробити для дорослої людини це можливо за допомогою вінірів або зубних коронок. Так, такі процедури не бувають дешевими, але зате вони зможуть перетворити посмішку до невпізнання.


Виправлення капою

Такий метод підійде для тих, хто не хоче носити брекети. Капа не доставляє незручностей, коли ви приймаєте їжу, вона прозора і виглядає досить естетично.


Виправлення за допомогою хірургії

Цей спосіб по-іншому називають ще «пластикою щелепи». Проводять її під загальним наркозом, виправляючи неправильне положення щелеп хірургічним шляхом.


Лазерне виправлення прикусу

Це один з найновіших методів корекції, який є практично безболісним і виступає відмінною альтернативою іншим методам.


Профілактика

Формування правильного прикусу починається задовго до того, як у дитини з’являються перші зуби. Початкові ознаки того, буде прикус правильним чи ні, формуються ще в момент вагітності матері. Якщо мама дитини під час вагітності переносила інфекції, анемію або інші захворювання – все це може безпосередньо вплинути на те, як будуть сформовані щелепи дитини в майбутньому. Однією з частих причин формування неправильного прикусу є також родові травми.

Запис на прийом
Заповніть форму і наш адміністратор зв'яжеться з вами найближчим часом