ukruen
Зателефонуйте нам

+38-(044)-581-63-74

+38-(067)-104-28-28

Наша адреса

Київ, Оболонська набережна 19, кор. 5, оф. 2

Ваша чудова посмішка в один клік!

Професійне чищення зубів

Питань у нас як завжди маса: «Що таке професійна чистка зубів?», «Навіщо звертатися до лікаря, якщо зуби можна почистити будинку?», «Чому утворюється зубний камінь?», «Які бувають зубні камені?», «Як чистить зуби стоматолог? »і т.д.

Для гігієни порожнини рота просто необхідні: якісна чіcтка зубів в домашніх умовах, а також регулярне відвідування стоматолога. На сьогоднішній день доводиться констатувати той факт, що більшість людей так і не навчилися правильно чистити зуби, тому що мляве, хаотичне водіння по зубам зубною щіткою протягом хвилини складно назвати якісною чищенням. Що ж робити в такому випадку? Правильно, звернутися за допомогою до стоматолога, який професійно очистить зуби від зубного каменю, заодно позбавить від неприємного запаху з рота, викликаного цим, а також проведе комплексний профілактичний огляд на наявність карієсу і пародонтиту. Як наслідок – ви забудете, що таке карієс і кровоточать ясна, а здорові зуби прикрасять вашу посмішку.

Професійне чищення зубів у стоматолога – це цілий комплекс процедур, який проводиться стоматологом для того, щоб очистити і оздоровити органи ротової порожнини, а також естетичний ефект від даної процедури. Звертатися за допомогою до лікаря необхідно в один раз півроку абсолютно всім. Для тих, у кого є проблеми з яснами – не рідше одного разу в три місяці.

У багатьох людей на зубах утворюється коричневий наліт від чаю, кави, куріння. На утворився зубний наліт осідають солі з слини, до яких приєднуються мікроби з порожнини рота. Так утворюється зубний камінь. У зубному камені і нальоті патологічні мікроорганізми розмножуються з величезною швидкістю, викликаючи спочатку запалення ясен, а потім запалення зв’язок зубів і кісткової тканини навколо зубів. Розвивається спочатку гінгівіт, першою ознакою якого є кровоточивість ясен, а потім і пародонтит, при якому зуби починають розхитуватися. Якщо терміново не вжити заходів, розвиток пародонтиту призведе до втрати зубів.

На розвиток гінгівіту і пародонтиту впливає і екологія, і умови життя, і харчування, і загальний стан організму. Причому спадковий фактор має значення лише в 2% випадків.

Фактори, які сприяють утворенню зубного каменю:

 • поверхнева чистка зубів;
 • погано підібрана зубна щітка;
 • невідповідна зубна паста;
 • куріння;
 • порушення режиму харчування (наприклад: надмірне вживання їжі, яка не потребує пережовуванні);
 • проблеми зі здоров’ям;
 • нерівний зубний ряд;
 • звичка жувати їжу тільки однією стороною щелепи і т.п.

Щільний пофарбований зубний наліт і зубні камені не можуть бути повністю видалені при самостійній повсякденній чищенні зубів. Тому необхідно регулярно проводити гігієнічні процедури в умовах стоматологічного кабінету.

Стоматологи рекомендують проводити професійну чистку до початку лікування. Тому що, дуже часто під зубним каменем ховається починається карієс, який легше вилікувати на початковій стадії. Також після чистки зуби стають трохи біліше і доктору набагато легше підібрати ідеальний колір пломби.

Зубні камені бувають різні:

 • Поддесневой зубний камінь просто неможливо виявити самому в домашніх умовах. Тільки стоматологічний зонд в силах впоратися цим непростим завданням. Цей камінь має дуже інтенсивне забарвлення (від коричневого до чорного), в більшості випадків він турбує людей похилого віку.
 • Наддесневой камінь можна побачити неозброєним оком. Світло-жовті або білі відкладення локалізуються найчастіше на передніх

Професійне чищення зубів проводиться в чотири етапи.

 • Етап підготовчий полягає в консультації стоматолога, який визначить наявність карієсу, ступінь його розвитку, наявність зубних каменів і патологію ясен. Якщо необхідно провести ряд досліджень і аналізів – лікар дасть призначення.
 • На другому етапі чищення лікар видалить зубні камені. Тверді відкладення легко видаляються за допомогою ультразвукового скалера. Емаль набагато міцніше, ніж зубні відкладення. Ультразвук руйнує камінь, а ось зуб залишається цілим і неушкодженим. Під час процедури ясна травмуються в мінімальному обсязі. А ось зубні бляшки – це щось середнє між твердим зубним каменем і нальотом – навіть ультразвуковому скалером «не по зубах». Бляшки і шорсткості після зняття твердих зубних каменів усуває повітряно-абразивна система. Вода і абразивний порошок полірують всі проблемні місця зуба. Зуб стає гладким і природно-білим, тому що наліт, який покривав зуб, тепер відсутній.
 • Далі стоматолог відполірує зуби абразивної пастою. Слід знати, під впливом слини, мікроорганізмів і їжі зубні пломби змінюють свій колір і дуже швидко виходять з ладу. Абразивна паста доглядає за пломбами і продовжує термін їх служби, в результаті – ваші зуби будуть гладкими і блискучими.
 • Покриття зубів фторсодержащим гелем. Після цієї процедури зубна емаль стане значно твердіше і міцніше.

На сьогодні зв’язок між поганою гігієною порожнини рота і серйозними проблемами зі здоров’ям – доведений факт. До вище перерахованого додалися нові факти. Виявляється, бактерії зубного нальоту переміщаються в кровотік і сприяють формуванню атеросклерозу, який є основною причиною інфарктів та інсультів.

Тому наші лікарі-стоматологи відповідають не тільки за здорові зуби, але і за загальний стан наших пацієнтів.