Київ, Оболонська набережна, 19, кор. 5, оф. 2 (метро Мінська та Оболонь)
UA

Щоденна гігієна порожнини рота – обов’язкова складова догляду за зубами. Однак для збереження здоров’я та білосніжної усмішки цього виявляється недостатньо. Важливо також регулярно відвідувати стоматолога та проходити процедуру професійного чищення зубів.

Коли потрібне професійне чищення зубів?

Міжнародною асоціацією стоматологів рекомендується проходити процедуру двічі на рік. Така регулярність запобігає розвитку карієсу, дає змогу зберегти та підтримувати результат протягом тривалого терміну. 
Процедура необхідна всім незалежно від стану зубного ряду. Особливо актуальна вона для осіб, котрі проходять ортодонтичне лікування. Брекет-системи ускладнюють гігієну ротової порожнини, тому важливо регулярно відвідувати лікаря.
Також професійне чищення проводиться в якості підготовки до ряду процедур:
  • хірургічні втручання, в тому числі імплантація;
  • відбілювання;
  • встановлення брекетів;
  • лікування множинного карієсу, пародонтозу.
М’який та твердий зубний наліт є джерелом розмноження хвороботворних бактерій, тому в разі планових оперативних втручань важливо мінімізувати ризики інфікування та подальших ускладнень. Гігієнічне чищення проводиться не тільки дорослим, але й дітям. Всупереч поширеній думці, молочні зуби також потребують ретельного догляду.

Методи професійного чищення зубів


Професійна гігієна ротової порожнини в кабінеті стоматолога – це комплексна процедура видалення м’яких та твердих зубних відкладень, позбутись яких самостійно неможливо. Залежно від локалізації, типу, обсягу та щільності нальоту та каменю спеціалісти використовують різні технології. 

Професійне чищення зубів буває кількох видів:
  • Механічне. Це видалення зубного каменю та нальоту стоматологом вручну за допомогою інструментів, пасти та спеціальної щітки (найчастіше застосовується в дитячій стоматології).
  • Апаратне. Очищення емалі потоком суміші абразиву, води та повітря. Метод дає можливість повністю видалити м’який наліт з емалі, у вузьких місцях, міжзубних проміжках, біля ясен, однак він неефективний в боротьбі з твердим зубним каменем.
  • Ультразвукове видалення зубного каменю. Ефективне навіть у важкодоступних місцях.
  • Якщо потрібно видалити одночасно наліт та зубний камінь, для дорослих пацієнтів поєднують апаратне та ультразвукове чищення для досягнення кращого результату. Процедура не потребує спеціальної підготовки. Важливо виключити прийом їжі в найближчу годину після чистки, щоб не зіпсувати дію нанесених фторовмісних засобів на поверхню емалі.
Запис на прийом
Заповніть форму і наш адміністратор зв'яжеться з вами найближчим часом