Київ, Оболонська набережна, 19, кор. 5, оф. 2 (метро Мінська та Оболонь)
UA

Відсутність навіть одного зуба може мати серйозні наслідки: порушення жувальної функції, естетики обличчя, створення нерівномірного навантаження на кістки та м’язи щелеп. Крім того, це спричиняє психологічний дискомфорт. На щастя, сучасна медицина здатна запропонувати безліч надійних методів протезування.

Коли потрібно протезування зубів?

Існують випадки, коли терапія не дає можливості врятувати основні функції зубів. В такому разі протезування є єдиною можливістю допомогти пацієнту. Наприклад:
  1. Надмірна стертість зубів. Ця патологія зустрічається у 12 % пацієнтів. При цьому руйнується емаль та тверді тканини зуба.
  2. Реставрація зуба за допомогою пломби неможлива.
  3. Руйнування коронки (повністю або значної частини).
  4. Відсутність зуба.
  5. Різноманітні дефекти зубного ряду.
  6. Зуб після видалення нервів.

Різновиди зубних протезів

Під час вибору метода протезування фахівець враховує вид, ступінь, причину руйнування або втрати зуба, а також індивідуальні особливості пацієнта. Протези поділяють на знімні та незнімні.
Знімні протези бувають:
  1. Бюгельні. Це конструкція, що має зручну фіксацію та виготовляється методом тонкого лиття. Протез кріпиться до здорових зубів чи коронок.
  2. Пластинчаті. Можуть бути повними або частковими. Їх виготовляють зі стійкого до кислотного середовища матеріалу – акрилової пластмаси. Завдяки системі, що дозволяє надійно закріпити їх у ротовій порожнині, використання пластинчатих протезів не викликає дискомфорту у людини. Адаптація до таких протезів не легка,термін використання не більше 3 років.

Незнімні протези поділяють на такі види:

  1. Вініри та вкладки – дозволяють скорегувати форму та відтінок природнього зуба, а також відновлюють його основні функції.
  2. Коронки повністю повторюють контури анатомічну форму зуба. Коронки можуть бути металеві,металокерамічні, керамічні та із циркону Їх кріплять на власний зуб або штифт, виготовляють з металу, польового шпату, кераміки чи комбінованого матеріалу. Така конструкція досить міцна та естетична, але через значну товщину та вагу перед становленням потрібно обточити зуб.
  3. Мостовині протези рекомендують використовувати у випадку відсутності одного чи декількох зубів, при відмові пацієнта від імплантації. Потрібно пам’ятати , що опорні зуби потрібно обточити.При їх встановленні опора робиться на імплант або сусідні зуби.

Як відбувається протезування?

Протези підбирають індивідуально для кожного пацієнта. Процес їх встановлення виглядає наступним чином:
  1. Огляд пацієнта. Спеціаліст обстежує ротову порожнину, визначає обсяг робіт та підбирає вид протезування.
  2. Комплексне лікування порожнини рота.
  3. Протезування. Лікар робить зліпки зубів, по яким виготовляється протез. Після цього проводиться примірка та встановлення протезу.
Протезування зубів – простий та доступний спосіб відновити втрачений чи пошкоджений зуб. Вибір підходящого типу протеза залежить від індивідуальних особливостей пацієнта, ступеня збереження його зубів, способу життя, фінансових можливостей та інших факторів.

Запис на прийом
Заповніть форму і наш адміністратор зв'яжеться з вами найближчим часом