ukruen
Зателефонуйте нам

+38-(044)-581-63-74

+38-(067)-104-28-28

Наша адреса

Київ, Оболонська набережна 19, кор. 5, оф. 2

Ваша чудова посмішка в один клік!

Зйомне протезування

Бюгельний протез – що це таке?

Це один з різновидів знімного протезу. Його назва походить від слова «bügel», що перекладається як «дуга». На відміну від більшості аналогічних конструкцій, виготовлених з пластмаси, в основі традиційного бюгельного протеза – литий металевий каркас, на який наносять акриловий базис і ставлять штучні зуби, які за формою і кольором відповідають вашим зубам. Міцний базис Бюгель позбавляє від необхідності створювати міцний пластмасовий шар, через що обсяг конструкції стає менше, а протез набагато зручніше в носінні.

Показання до застосування бюгельних протезів.

Стоматологи вважають за краще ставити пацієнтам незнімні конструкції, так як вони не викликають у них почуття дискомфорту. Однак бувають випадки, коли в силу економічних причин або через стан здоров’я людина не може дозволити собі найефективніший спосіб відновлення зубів – імплантацію. В якості альтернативи ми пропонуємо пацієнту бюгельні протези.

Основні показання до їх установці бюгельних протезів – відсутність трьох зубів підряд, також можлива установка бюгельних протезів при значному відсутності зубів. Важливу роль при плануванні протезування бюгельних протезів грає стан зубів, що залишилися, їх розташування і стан слизової ясна в місці відсутніх зубів. У більшості випадків заміщення дефектів зубного ряду бюгельним протезом можливо без додаткової ортопедичної або хірургічної підготовки.

 

Які види бюгельних протезів бувають?

Бюгелі розрізняються по виду кріплення. Кріплення бюгельних протезів може бути шініруюшім, кламмерной, замковим, а також телескопічним. У кожного фіксуючого елемента існує кілька різновидів, вибір яких залежить від окремого клінічного випадку.

Останнім часом стають популярними бюгельні протези на ацеталової основі (м’який вид пластику). Вони більш еластичні, ніж бюгельні протези на металевій основі. Ацетал може бути прозорим, білим або рожевим, тому бюгельний протез на ацеталової основі має болем м’яку фіксацію, ніж на металевій.

Які особливості бюгельного протеза з кламерами?

Бюгельні протези на кламмерах – найпоширеніший і самий бюджетний з усіх видів аналогічних конструкцій. Його фіксація відбувається за рахунок кламерів – гачків, приварених до каркаса. Вони можуть виконувати як опорну, так і підтримуючу функцію. У першому варіанті Кламер кріпляться за зуби, тим самим утримуючи бюгель в порожнині рота. Якщо ж протез шінірующій, то гачки виступають в якості інструменту, надійно фіксує не тільки протез, але і розхитані через пародонтиту або з іншої причини зуби. Ще одна функція бюгельних протезів – правильний розподіл навантаження між зубами і яснами. У випадку з кламерами на зуби розподіляється 1/3 навантаження, тоді як 2/3 падають на ясна.

Що являє собою бюгельний протез на замках, або аттачменах?

У даного виду протезів функцію кламерів виконують мікрозамках, що забезпечують більш жорстку фіксацію конструкції. Кожен замок складається з двох частин, одна з яких приварена до протезу, а друга – до опорної металокерамічної коронки. Для того щоб закріпити протез в порожнині рота, досить вставити один паз в інший. Протез на аттачменах коштує дорожче, ніж кламмерной, через собівартості матеріалів. Навантаження при його носінні розподіляється рівномірно – 50% припадає на ясна, 50% – на зуби, що позитивно позначається на загальному стані порожнини рота.

Які особливості бюгельного протеза на телескопічних коронках?

Телескопічний бюгельний протез вважається самим естетичним серед аналогічних конструкцій. Його фіксацію забезпечують телескопічні коронки, відлиті спеціально під поруч стоять зуби. Перед установкою протеза фахівець обточує опорні зуби, покриває їх металом, полірує і тільки після всіх перерахованих вище маніпуляцій ставить бюгель. Протез буде триматися ідеально тільки в тому випадку, якщо наймана і незнімна частини коронки повністю співпадуть. Тому його створення вимагає чималих витрат і високої точності при виготовленні, що значно впливає на вартість.

Які особливості мають бюгельні протези квадротті?

Квадротті – це безметалове бюгельний протез. В його основі лежить такий полімерний матеріал, як Ацетал, покритий рожевою пластмасою. За рахунок відсутності металу, квадротті набагато легше і зручніше носити, та й по міцності він нітрохи не поступається класичному бюгель. Однак і ціна на нього буде більше, ніж на кламмерной. Альтернативний варіант квадротті – протез Акрі-фрі, виготовлений з однойменного напівпрозорого матеріалу. Спеціаліст може на замовлення створити також і нейлоновий бюгельний протез. Ці види конструкцій є ідеальним рішенням для людей з алергією на метал.

Які потрібні етапи виготовлення і установки бюгельних протезів?

Спочатку фахівець оглядає порожнину рота пацієнта, санує її і робить знімок, для того щоб визначити, який саме варіант конструкції ідеально підійде в даному клінічному випадку. Далі знімаються зліпки і вивіряється прикус. Потім лікар відправляє запит в нашу лабораторію, де технік, орієнтуючись на надіслані дані, відливає каркас бюгельного протеза з металу, покриває його акрилом, а потім вставляє пластмасові зуби, виготовлені на заводі. Які будуть колір і розмір зубів, лікар вирішує спільно з пацієнтом, а то, наскільки глибоко вони будуть вставлені в протез, визначає протезист, орієнтуючись на висоту прикусу. Виготовлення звичайних бюгельних протезів на кламмерах за умови, що пацієнт приходить на примірки в призначений час, а лабораторія знаходиться при клініці, займає не більше тижня.

Як доглядати за бюгельнимі протезами?

За бюгельнимі протезами необхідний такий же догляд, як і за власними зубами. По-хорошому, чистити бюгельні протези потрібно після кожного прийому їжі. Проте, існує величезна кількість людей, які, не знімаючи, носять бюгель протягом декількох років. Здорово, звичайно, що протез вам зовсім не заважає, але не варто забувати, що термін його служби і здоров’я порожнини рота безпосередньо залежать від того, як ви за ними стежите.

Як і будь-яка інша конструкція бюгельний протез потребує періодичного обслуговування у доктора, якого рекомендується відвідувати один раз на пів року.

Джерело: Популярний онлайн журнал про стоматологію Startsmile.ru