Київ, Оболонська набережна, 19, кор. 5, оф. 2 (метро Мінська та Оболонь)
UA
Вступаючи в свої права, осінь приносить зростання простудних захворювань. Ми починаємо скуповувати в аптеках препарати для позбавлення від кашлю, полегшення симптомів грипу або застуди. Однак інформація про те, що прийом цих лікарських засобів веде до розвитку карієсу, замовчується. Адже більшість сиропів і пастилок від кашлю містять компоненти, які роблять зуби дітей і дорослих більш сприйнятливими до розвитку карієсу.

Цей ризик збільшується при прийомі препаратів безпосередньо перед сном. Ефект від прийому рідких лікарських препаратів прямо перед сном, не сильно відрізняється від вживання в цей час соків або прохолодних напоїв. Це пов’язано з тим, що в такому разі під час сну виробляється менше слини, і цукру, і кислоти довше контактують з поверхнями зубів, збільшуючи ризик розвитку карієсу.

Дотримуючись наступні рекомендації, ви значно скоротите ці ризики:

– Приймайте ліки під час їжі. Замість того щоб приймати рідкі ліки перед сном, робіть це під час їжі, це буде сприяти підвищеного вироблення слини, що сприяє видаленню цукрів і кислот.

– Чистіть зуби. Чистіть зуби після кожного прийому таких ліків. Це видалить залишки препарату з ротової порожнини, а також нейтралізує кисле середовище, яку можуть створювати ці ліки.

– Обполіскуйте рот водою. У такій ситуації це не менш важливо, ніж чистка зубів. Полоскання рота нейтралізує кислоти, а також зволожує ротову порожнину, перешкоджаючи швидкому пересихання.

– Вживайте жувальну гумку або пастилки без цукру. Спробуйте жувати гумку без цукру або з ксилітом після кожного прийому ліків або при відчутті сухості в роті. Купуючи пастилки або льодяники від кашлю, зупиніть свій вибір на тих, що не містять цукру.

– Пийте воду. Відчуваючи слабкість, люди часто віддають перевагу солодким напоям, таким як соки або газовані напої, що не кращим чином відбивається на стані здоров’я. Замість цього, частіше пийте воду, так як вона нейтралізує кислоти, змиває цукру і сприяє швидшому одужанню.

– Віддавайте перевагу таблеткам. При наявності альтернатив, вибирайте препарат у формі таблеток, а не сиропу.

Це не скасовує того факту, що відвідувати стоматолога необхідно один раз на пів року кожній здоровій людині.

Здорових посмішок Вам!Запис на прийом
Заповніть форму і наш адміністратор зв'яжеться з вами найближчим часом