Київ, Оболонська набережна, 19, кор. 5, оф. 2 (метро Мінська та Оболонь)
UA
Пародонтологією називається напрям у стоматології, який займається профілактикою та лікуванням захворювань тканин, оточуючих зуб. Людина може мати красиву усмішку не лише, коли в неї гарні зуби, але й здорові ясна. Ігнорування запалення пародонту може привести до втрати зубів, тому в разі потреби важливо своєчасно звернутися за допомогою до лікаря.

Показання до пародонтологічного лікування

 
Зазвичай до лікаря цього напрямку звертаються з такими хворобами: 
  • Гінгівіт – запалення ясен, викликане відсутністю або недостатньою гігієною ротової порожнини. Наліт на зубах перетворюється на твердий камінь та створює сприятливі умови для розмноження бактерій, що провокують розвиток запального процесу. 
  • Пародонтит. Характеризується появою пародонтальних кишень. Розвивається на фоні запущеного гінгівіту, неправильного прикусу чи протезування. Головна небезпека захворювання – вірогідність розхитування та втрати зубів за відсутності своєчасного лікування.
  • Пародонтоз – це хронічне захворювання ясен, при якому зазвичай немає запального характеру. Супроводжується дистрофією тканин, що приводить до оголення зубних шийок та розхитування зубів. 

Коли потрібно йти до пародонтолога?


Відкладати візит до лікаря не варто, якщо ви помітили наступні симптоми: 

Особливості лікування хвороб пародонту


В пародонтології практикується комплексне лікування, хоча підбирається воно в залежності від симптомів, ступеню захворювання та інших факторів. У будь-якому випадку терапія починається з професійного чищення зубів, під час якого видаляється зубний камінь. Легкі форми захворювання далі лікуються ліками, дія яких спрямована на усунення запального процесу.
При запущених хворобах пародонту необхідна рентгенологічна діагностика, антисептична обробка ротової порожнини, кюретаж (чищення) пародонтальних кишень, застосування вектор-терапіі, плазмоліфтингу, комп’ютерна діагностика оклюзії, тобто вибіркове пришліфування зубів. В деяких випадках потрібне хірургічне вручання. При розхитуванні зубів можуть встановлюватися спеціальні шини, які запобігають їх випаданню. Комплекс лікувальних заходів підбирається окремо для кожного пацієнта.
Запис на прийом
Заповніть форму і наш адміністратор зв'яжеться з вами найближчим часом