Київ, Оболонська набережна, 19, кор. 5, оф. 2 (метро Мінська та Оболонь)
UA

Важливе місце в терапевтичній стоматології займає ендодонтичне лікування запальних процесів у кореневих каналах. Такі патології розвиваються через ускладнення карієсу або неякісне стоматологічне лікування. В 75% випадків втрата зуба пов’язана саме з неповним або надмірним пломбуванням кореневого каналу.

Чому важливо вчасно лікувати кореневі канали?


Порожнину зуба заповнює м’яка тканина – пульпа, запалення якої провокується глибоким карієсом або травмами різного характеру. Запущений в подальшому пульпіт спричиняє проникнення інфекції в кореневий канал та розвиток патології навколокореневих тканин (періодонтит). Подібні запальні процеси супроводжуються гострим зубним болем та високою чутливістю. 

Наслідки несвоєчасного лікування кореневих каналів:
  • ушкодження кістки під зубом;
  • набряк ясен;
  • підвищення температури;
  • нагноєння та остеомієліт щелепи. 
При появі перших болісних відчуттів необхідно відразу звертатись до стоматолога. Ігнорування проблеми приводить до втрати зубів, а також спричиняє проблеми зі здоров’ям. 

Послідовність та методи ендодонтичного лікування


Системи кореневих каналів у кожної людини відрізняються будовою, а доступ до області складний. Ендодонтичне лікування вимагає відповідної кваліфікації лікаря та неможливе без застосування високоточного обладнання. В більшості випадків на першому етапі стоматолог робить рентгенівський знімок, щоб побачити порожнину зуба та визначити порядок терапевтичних заходів.

Подальше ендодонтичне лікування включає наступні етапи:
  • Дезінфекція, знезараження порожнини рота.
  • Знеболювання та ізоляція хворого зуба (використовується спеціальна латексна пластина коффердам).
  • Видалення тканин зуба, уражених карієсом, звільнення доступу до запаленої ділянки. 
  • Інструментальна обробка каналів, їх дезінфекція антисептичним розчином.
  • Герметичне пломбуванням каналів. Залежно від форми та довжини каналу, складності клінічної картини стоматолог обирає герметичний матеріал. У деяких випадках попередньо встановлюється тимчасова пломба до загоєння тканин.

Пломбування кореневих каналів – найважливіший та найвідповідальніший етап лікування. Від надійності та якості наповнювача, а також кваліфікації лікаря залежить збереження зуба.

Зазвичай ендодонтичне лікування одного кореневого каналу потребує до трьох відвідувань стоматолога. Девітальний зуб, тобто зуб без нервів, з часом може змінювати колір емалі, міцність його вже теж не така, але це завжди краще за штучний аналог.

Запис на прийом
Заповніть форму і наш адміністратор зв'яжеться з вами найближчим часом