Київ, Оболонська набережна, 19, кор. 5, оф. 2
UA

Ортопантомограмма (ОПТГ) – рентгенологічний метод діагностики, який дає змогу отримати оглядовий круговий знімок зубощелепної системи. За його допомогою стоматолог може провести точну діагностику та призначити ефективне лікування. На знімку відображається стан зубів, коренів і каналів, а також пародонтальних тканин і синусів.

Що показує панорамний знімок зубів?


На панорамному знімку лікар точно бачить патологічний осередок, його розмір та локалізацію, що дозволяє підібрати оптимальну лікувальну тактику. Використовуючи ОПТГ виявляють:
  • пародонтальні кишені;
  • стан верхньощелепного суглоба;
  • запальні процеси в тканинах;
  • кісти;
  • абсцеси;
  • приховані каріозні порожнини;
  • формування зубних коренів;
  • стан носових пазух;
  • присутність та ступінь розвитку зачатків зубів.

Методика використовується для діагностики періодонтиту, кістогранулеми, Процедура обов'язково призначається пацієнтам перед проведенням ортодонтичного лікування – якщо вам потрібно встановити брекети або елайнери.

Також панорамний знімок роблять пацієнтам, якщо необхідно визначити стан та точне розташування зубів мудрості, щоб прийняти рішення про їх лікування або видалення.

Як роблять панорамні знімки зубів?


ОПТГ не вимагає спеціальної підготовки. Безпосередньо перед дослідженням необхідно зняти з тіла всі металеві прикраси, щоб виключити можливе спотворення зображення.
Пацієнт займає місце біля рентген-апарата, надягає захисний фартух, прикушує спеціальний пластиковий тримач. Далі лаборант вмикає обладнання, і навколо голови пацієнта починає обертатися випромінювач. Процедура займає менше 1 хвилини.

Для отримання панорамного знімка використовуються мінімальні дози опромінення, тому такий метод діагностики може призначатися навіть дітям, починаючи з 5-річного віку.
Ортопантомограма може виконуватися плівковим або цифровим способом. Останній у сучасній стоматології використовується все частіше, оскільки має більш високу точність. Результат одразу ж передається на комп'ютер лікаря та зберігається в електронній карті пацієнта. У разі потреби його можна перенести на диск або роздрукувати.
Сьогодні такий метод діагностики доступний у кожній стоматологічній клініці.
Запис на прийом
Заповніть форму і наш адміністратор зв'яжеться з вами найближчим часом