Київ, Оболонська набережна, 19, кор. 5, оф. 2 (метро Мінська та Оболонь)
UA
Від карієсу страждають дорослі та діти. Деякі батьки вважають, що лікувати молочні зуби не потрібно, оскільки вони тимчасові. Але такий підхід вкрай неправильний. Лікування молочних зубів не можна відкладати. Якщо ігнорувати проблему, можуть з’явитися інші більш серйозні захворювання. 

У разі наявності карієсу в ротовій порожнині живе велика кількість патогенних мікроорганізмів. Якщо захворювання не лікувати, бактерії можуть розповсюджуватися на інші тканини. В результаті будуть виникати часті ларингіти, фарингіти, ангіни та інші хвороби. Також можуть з’явитися проблеми с травною системою. 

До того ж карієс від молочного зуба при сильному ураженні може перейти за зачаток постійного. Якщо хворобу не лікувати, з часом потрібно буде видаляти зуб. А це в свою чергу може призвести до формування неправильного прикусу.

Показання до лікування молочних зубів


Карієс молочних зубів здебільшого не супроводжується дискомфортом. Якщо дитина жаліється на зубний біль, скоріше за все це означає, що розвився пульпіт чи періодонтит, тобто запалення дісталося кореня зуба. Щоб подібного не трапилося, варто регулярно ходити до дитячого стоматолога. Лікарі використовують забарвлення та інші методи, які дозволяють виявити каріозні ураження на ранніх стадіях.
Не відкладайте візит до стоматолога, якщо в дитини:
 
  • потемніла зубна емаль чи на її поверхні появилися плями; 
  • неприємний запах із ротової порожнини; 
  • почервоніли ясна; 
  • стала підвищеною чутливість емалі при вживанні солодкої чи кислої, холодної чи гарячої їжі. 

Сучасні методи лікування молочних зубів


Процедура відрізняється від способів для дорослих. Стоматологи використовують безболісні сучасні методики. В деяких випадках лікування неможливе без бормашини, але рішення про доцільність того чи іншого способу приймає лікар. 

Для лікування молочних зубів без бормашини найчастіше використовуються наступні методики: 
Сріблення. На поверхню зубів наноситься нітрат срібла. Речовина ефективно знищує бактерії. Краще всього використовувати такий метод на ранніх стадіях. Головний недолік – потемніння зубів. 

Фотодинамічна терапія. На уражений зуб накладається спеціальний гель, потім він обробляється лазером. В результаті все бактерії гинуть. Оскільки процедура безболісна, може проводитися навіть у маленьких дітей.  

Озонування. Принцип дії схожий зі срібленням, але після цієї методики зуби не чорніють. 
При перших ознаках захворювання або для профілактики карієсу може використовуватися герметизація фісур, нанесення фтор-лаку чи ремінералізація емалі. Методи лікування та попередження патологій молочних зубів підбираються лікарем. 
Запис на прийом
Заповніть форму і наш адміністратор зв'яжеться з вами найближчим часом