Київ, Оболонська набережна, 19, кор. 5, оф. 2 (метро Мінська та Оболонь)
UA

Неправильний прикус зазвичай формується в дитячому віці. Хоча бувають випадки, коли проблема з’являється в дорослої людини через втрату зубів чи з інших причин. Для вирівнювання зубного ряду та відновлення гарної усмішки успішно використовуються стоматологічні апарати та пластинки. Порушення прикусу має не лише естетичні недоліки, але й може впливати на здоров’я людини, викликати захворювання травної системи, дисфункції скронево-нижньощелепного суглобу, проблеми з дикцією та ін.

Види ортодонтичних пластинок і апаратів


Спеціальні ортодонтичні конструкції потрібно носити на зубах у випадку проблем із прикусом. Їх висока ефективність обумовлена тим, що для кожного пацієнта вони виготовляються окремо на основі зроблених зліпків та рентгенівських знімків. Доволі часто стоматологічні пластинки та апарати використовуються для дітей. 

Залежно від призначення та деяких особливостей ортодонтичні конструкції бувають двох типів: 
  • апарати, які потрібно носити постійно;
  • моделі, які необхідно знімати під час вживання їжі та на декілька годин протягом доби. 
Стоматологічні пластинки бувають однощелепними та двощелепними, тобто призначені для однієї чи двох щелеп. 

Як проходить вирівнювання зубів апаратами та пластинками?


Для формування правильного прикусу необхідне довготривале носіння ортодонтичних конструкцій. У разі використання незнімних апаратів лікування триває 1,5-2 роки. Якщо застосовуються знімні конструкції, процес у дітей може бути більш тривалим. Обумовлено це порушенням рекомендованого режиму. Діти можуть відмовлятися надягати апарати в денний час або носити їх значно менше. 

Носити знімні апарати потрібно не менше 18 годин на добу. Тривалість лікування визначає лікар після обстеження та спостереження за динамікою змін положення зубів. 
В середньому кожні півроку необхідно виготовляти нові апарати. В процесі лікування зуби зміщуються, а тому пластинки перестають бути ефективними. Повторне виготовлення апаратів дає змогу продовжити виправлення зубного ряду, поки зуби не займуть правильне положення. 
При носінні стоматологічних конструкцій рекомендується раз у 2-3 місяці відвідувати лікаря. 

Спеціаліст у раз потреби скорегує лікування, а також дасть поради, як доглядати за зубами, щоб запобігти появі карієсу та інших захворювань. Особливо важливо регулярно відвідувати лікаря при використанні незнімних апаратів.
Запис на прийом
Заповніть форму і наш адміністратор зв'яжеться з вами найближчим часом