Київ, Оболонська набережна, 19, кор. 5, оф. 2 (метро Мінська та Оболонь)
UA
Чим медицина відрізняється від маркетингу
11.01.2021

Чим медицина відрізняється від маркетингу

Інтерв’ю з головним лікарем Мариною Куприненко

Я працюю стоматологом 20 років і намагаюсь донести своїм пацієнтам просту істину: профілактика захворювань ротової порожнини – це процес безперервний і постійний, проте безболісний та набагато дешевший за лікування.
В ідеалі я хочу бачити своїх пацієнтів 1 раз на півроку – на чистці зубів. У людини, яка кожні 6 місяців чистить зуби у стоматолога та притримується рекомендацій лікаря, боліти нічого не буде.

У країнах, де працює страхова медицина, люди дисципліновані проходити профілактичний огляд у дантиста щопівроку – якщо пацієнт не прийшов на чистку через визначений час, а потім у нього з’явився карієс або пульпіт, страховка просто не буде покривати таке лікування. В Україні страхова медицина поки недорозвинена, і ми повинні самі організувати собі розумну систему.

Як мінімум, профілактика коштуватиме вам в рази менше, ніж лікування чи протезування.

Також зверніть увагу ось на що: в ротовій порожнині швидко всмоктуються валідол, нітрогліцерин – засоби швидкої допомоги. Через слизову вони потрапляють прямо в кров.

Уявіть, що всмоктується в кров, якщо у ротовій порожнині є камені, бляшки, кровоточивість ясен, карієс? Рот – це взагалі рай для бактерій, там темно, тепло, волого і періодично наявні залишки їжі. А мікроорганізми – це живі істоти, які виділяють продукти життєдіяльності – ендо й екзотоксини. Все це потім циркулює в крові людини, що негативно впливає на весь організм.

І хоча зуби самі по собі – це 28 маленьких органів, які слід цінувати, їхній стан впливає і на інші системи організму. Тому я постійно повторюю: гігієна та профілактика. Здорова ротова порожнина – основний показник загального здоров’я, благополуччя та якості життя людини.

«Ми в МедЛі робимо чистку кальцієм, тому що він не агресивний як абразив, у нього маленькі гранули і вони не руйнують емаль. А після ми використовуємо одноразову капу з фтором, який легко проникає в почищений зуб та укріплює його. Перші 2 дні РН ротової порожнини змінюється в лужну сторону.

В організмі взагалі важливо підтримувати лужне середовище. Не лише у роті, всюди. В лузі не живуть онкоклітини, а регулювати це можна просто харчуванням і контролем речовин, які в тебе потрапляють. Спаржа, спілі банани, авокадо, кавун і багато інших продуктів харчування – в інтернеті повно списків продуктів з лужним впливом.

Здоров’я – це багато різних факторів, помножених на індивідуальність конкретно вашого організму. Але останнім часом у своїй роботі я стикаюсь з дефіцитом вітаміну D. Це так званий вітамін сонця, який бере участь в кальцієво-фосфорному обміні, і на зуби має прямий вплив. На щастя, цей дефіцит можна виявити звичайним аналізом крові та скоригувати прийомом вітамінів.

У багатьох це викликає скепсис, мовляв, раніше селяни жили без вітамінів та добавок, проблем у них не було. Але я б сказала, що не було діагностованих проблем – просто людей забирала невідома містична закономірність. А зараз людство має технології, які можуть діагностувати хвороби в зародку й ефективно їх виліковувати.

Наприклад, зараз замість знімку зубів ми робимо 3D-томографію щелеп повністю. Можемо розгорнути цю панораму зубів як завгодно та побачити прихований карієс, зуби, що не прорізались, неякісні пломби – і виправити це, не чекаючи біди у роті. Звісно, такий апарат дуже дорогий, в Києві він є не у всіх, але для нас він незамінний у діагностуванні.

Коли я проводжу консультацію з 3D-томографією, я близько години розповідаю пацієнту про те, що я там бачу і що йому робити. Тут видно все.
Мені подобається, коли пацієнту зрозуміло, що відбувається та за що він платить гроші.»

Поділитися:
Рубрики
Слідкуйте за новинами
Запис на прийом
Заповніть форму і наш адміністратор зв'яжеться з вами найближчим часом